Co to jest płyta dibond i jakie ma zastosowanie w reklamie zewnętrznej?

Rynek reklamy ciągle poszukuje nowych rozwiązań i materiałów. Ważne są nie tylko wartościowe i chwytliwe treści, ale też trwałość i estetyka nośników. Dlatego wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom powstała nowoczesna, lekka, wytrzymała i niezwykle plastyczna płyta dibond.

Co to jest płyta dibond?

 

Dibond to zastrzeżony znak towarowy dla nowoczesnej płyty kompozytowej. Jest ona wykonana z wielu warstw aluminium połączonych rdzeniem polietylenowym. W rezultacie stworzono materiał całkiem nowej generacji. Płyta jest niezwykle lekka, ciągłość produkcji daje możliwość jej zakupu w dowolnym rozmiarze. Jej powierzchnia jest idealnie gładka, występuje w dowolnym kolorze i może mieć wykończenie matowe, jak i na wysoki połysk. Dibond jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne, a także na zarysowania czy pęknięcia, nie rozwarstwia się, ani nie blaknie. Obecnie na rynek została wprowadzona najnowsza płyta dibond — jedna jej strona ma powierzchnię pokrytą niewysychającą warstwą samoprzylepną. Takie rozwiązanie zapobiega jakimkolwiek nierównością w obklejaniu folią.

Ciekawostką jest, że jeśli zerwiemy z płyty folię i zastąpimy ją inną folią, po tej pierwszej nie będzie żadnego śladu.
Właśnie głównie te cechy spowodowały, że jest ona najczęściej używana jako materiał na reklamy zewnętrzne.

 

Zastosowanie dibondu w reklamie zewnętrznej

 

Płyta jest doskonale plastyczna. Z łatwością można tworzyć z niej bryły przestrzenne, stąd używana jest do budowania stoisk wystawienniczych.

Dibond bardzo dobrze sprawdza się jako materiał na kasetony świetlne. Płyta jest lekka, wytrzymała i nie przepuszcza światła. Zatem gdy zapalimy kaseton, świecą tylko wyfrezowane napisy czy znaki.

Płyta nadaje się też na duże szyldy reklamowe, panele naścienne, konstrukcje sufitowe, stojaki oraz wszelkie elementy konstrukcji, gdzie niezbędna jest lekkość i wytrzymałość. Płytę można w dowolny sposób wyginać, tworząc wysoce skomplikowane aranżacje. Z łatwością można ją pokryć folią czy zadrukować dowolną techniką.
Co ciekawe płyta dibond oprócz podstawowych swoich zalet dobrze tłumi drgania i hałas.