Kiedy wybrać baner odblaskowy?

Banery reklamowe to bardzo ciekawa forma promocji firmy. Dzięki swojej wielkości docierają do dużego grona odbiorców. Dodatkową ich zaletą jest możliwość umieszczania w ruchliwych miejscach, dzięki czemu możemy dotrzeć z reklamą do różnych grup społecznych. Ciekawą formą są banery odblaskowe, które zapewniają widoczność naszej reklamie nawet w nocy.

Czym jest baner odblaskowy

Baner odblaskowy w pierwszej chwili nie różni się niczym od klasycznego baneru reklamowego. Jest on wydrukowany na specjalnej tkaninie, która posiada powłokę PCV. Banery odblaskowe dzięki specjalnej powłoce odbijają światło i są doskonale widoczne w nocy. Świetnie sprawdzają się w przypadku sklepów całodobowych, hoteli i pensjonatów położonych z dala od oświetlenia miejskiego oraz w przypadku innych firm, którym zależy na reklamie w nocy. W dzień wyglądają dokładnie tak samo jak klasyczne banery reklamowe.

Kiedy warto użyć baner odblaskowy

Przede wszystkim wtedy, kiedy nie ma możliwości oświetlenia standardowej reklamy w nocy. Dodatkowo w miejscach, gdzie oświetlenie jest zbyt słabe, aby wystarczająco oświetlić informację o firmie lub drodze do jej siedziby. Miejsce do montażu naszego banera reklamowego powinno być ustawione prostopadle do światła. Czyli na przykład w miejscach, gdzie jeździ dużo aut. Warto pamiętać, że tego typu banery nie spełnią swojej roli bez światła, które będzie padało na nie pod odpowiednim kątem. Dlatego bardzo ważny jest wybór miejsca ustawienia baneru.

O czym należy pamiętać przygotowując druk banerów

  •         Niższa rozdzielczość wydruku – ze względu na strukturę materiału wydruk na banerze odblaskowym będzie odrobinę gorszy niż na klasycznym
  •         Mała ilość treści – ponieważ tego typu baner reklamowy ma przede wszystkim skierować odbiorcę w nocy do naszego sklepu lub siedziby warto umieścić tylko niezbędne informacje.
  •         Duże litery – ma to kluczowe znaczenie podczas odczytania informacji przez odbiorcę. Tekst napisany niestandardową czcionką, małymi literami po prostu nie zostanie odczytany.

Druk banerów odblaskowych to doskonałe rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o wszystkich zasadach podczas ich projektowania, które sprawią, że ta forma reklamy pozwoli osiągnąć zamierzony cel.