W co zapakować produkt, aby doskonale się prezentował

Opakowania produktowe to jeden z najważniejszych elementów tworzenia rozpoznawalności marki oraz budowania pozytywnych relacji z klientami. Dodatkowo dobrze przygotowane pudełka produktowe lepiej prezentują swoją zawartość, a co za tym idzie pozytywnie wpływają na klienta w procesie podejmowania decyzji o złożeniu zamówienia. Obecnie do wyboru mamy wiele rodzajów pudełek produktowych. Możemy je idealnie dopasować do rodzaju i rozmiarów produktu oraz do naszych upodobań, ale również w pełni je spersonalizować.

Jakie pudełka produktowe możemy wybrać

  •         Pudełka produktowe z zawieszką – są wyjątkowo funkcjonalnym rozwiązaniem. Ich budowa zapewnia możliwość zawieszenia pudełka na pułkach i specjalnych ekspozytorach sklepowych. Pudełka produktowe z zawieszką najlepiej sprawdzają się przy pakowaniu gadżetów reklamowych, elektroniki lub zabawek.
  •         Pudełka produktowe z okienkiem – są wyjątkowo efektowne, a dzięki swojej budowie pięknie prezentują produkt, który znajduje się wewnątrz opakowania. Pudełka produktowe z okienkiem można wykorzystać w wielu branżach. Najczęściej używane są do przechowywania wyrobów cukierniczych, w sprzedaży odzieży, ale również świetnie się sprawdzają podczas pakowania zabawek dla dzieci lub zestawów kosmetyków. Pudełka produktowe z okienkiem to „must have” każdego producenta.
  •         Pudełka samozamykające – dzięki swojej budowie nie wymagają dodatkowego materiału do ich zamykania. Tego rodzaju pudełka produktowe prezentują się na tyle pięknie, że nie wymagają dodatkowego pakowania i ozdabiania, gdy są przekazywane w formie prezentu. Poza efektownym wyglądem doskonale zabezpieczają swoją zawartość, co sprawia, że najczęściej wykorzystywane są przez sklepy internetowe.
  •         Pudełka typu poduszka – są pudełkami, które idealnie sprawdzą się w przypadku prezentów. W sprzedaży najczęściej wykorzystywane są do przekazywania małych gadżetów reklamowych lub pakowania biżuterii. W przeciwieństwie do pudełek produktowych z zawieszką oraz pudełek produktowych z okienkiem mogą być przygotowane jako indywidualny projekt wykorzystywany tylko do pakowania prezentów.

Rodzajów pudełek produktowych jest o wiele więcej. Producenci prześcigają się w coraz nowszych i ciekawszych pomysłach. Dzięki temu możemy idealnie dobrać je do produktów, które sprzedajemy. Dodatkowo możliwość umieszczenia logo firmy oraz ciekawego hasła reklamowego na opakowaniach sprawia, że stają się one częścią budowania rozpoznawalności marki.